HTML

NetOkrácia - Horváth Dávid NetMiniszterelnök

Friss topikok

  • Ódor Richárd: Szép álmok, én is gyakran javaslok hasonló témában hasonló egyszerűsítéseket - milyen jó is lenne,... (2010.12.10. 07:18) Infokommunikációs stratégia javaslatok – 1. rész
  • Blekk42: Hali Még annak idején, amikor megválasztottunk netminiszterelnöknek, nekünk eRepublikos játékosok... (2010.11.26. 16:50) Kapcsolat
  • NP: Kedves Dávid! Olyan lelkesen küldözgeted mindig a bejegyzéseidet, és Én ezeknek a jó részét nem ol... (2010.11.22. 12:16) TEDxYouth konferencia Budapest 2010
  • Kékiné Munkácsi Zsuzsanna: Szeretném tudni én is és hogyan tudom meg (2010.11.20. 12:59) Törölt kapcsolat - felmérés
  • Rocsó: Hát, bizony a google-nek tényleg bele kell húznia bizonyos szempontból. A facebook óriási iramban ... (2010.11.11. 15:01) Új Facebook "Friends on Chat"

Linkblog

Magyar tévécsatornák a YouTube-on

2010.11.09. 23:45 Netokrácia

Konrád bejegyzése most már tényleg arra ösztönzött, hogy írjak. Még a Kamera Hungárián került először szóba egy téma, ami benne is és bennem is felvetődött: ha olyan nagy a YouTube napi látogatottsága Magyarországon, akkor miért nem mennek a magyar tévécsatornák a YouTube-ra is? (Egy kis látogatottsági adatért katt a képre.)

Mire gondolok? A csatorna és a YouTube megállapodása szerint, ha magyar IP címről érkezik látogató, akkor a videómegosztó felületén magas %-ban jelenne meg az adott televízió által közvetített tartalom. Így a drága netező valóban az arcába kapja a megfelelő tartalmat. Ezáltal akkor is az adott tévé anyagait nézné a látogató, amikor nem a klasszikus tévézést végzi.

Miért jó ez? Mert egy ideig szép és jó a saját, házi tartalom, meg a sok vicces videó, de lássuk be, az emberek szeretik a szerkesztett tartalmat, hát még ha az vicces is. (Nem véletlenül van igen magas nézettsége a Mónika show egy-egy igazán kedvelt verekedésének és az azokból szállóigévé vált mondatoknak. De ne feledkezzünk meg a sok csatornát megjárt és kultikussá vált Beugró részeiről sem.) Tehát feltételezhetően magasabb arányban választanák a szerkesztett és minőségi tartalmat a látogatók, mint a nem így készített anyagokat. A YouTube és a csatorna pedig megállapodás szerinti arányban osztoznának az így keletkezett reklámbevételen. Ugyanis a videómegosztó oldalnak igen jók a mérései, hiszen a "YouTube egy analitikai fegyvertárral rendelkezik", mint azt megtudtuk Dunder Krisztián korábbi írásából. Tehát a reklámozók számára is megfelelő grafikonokat tudnának prezentálni.

Elsősorban az mtv-től lenne ez jó húzás (ők legalább is csak nyerhetnek), ha ilyen formában is megjelennének, és ahogy Konrád is felvetette, így ők adnák a tartalmat a YouTube meg a vasat, ami az egészet lejátssza, tárolja, stb. Persze ez önmagában kevés, a tartalomnak is közelíteni kell a nézői netezők igényéhez.

Hogy mindez mennyiben tenne jót az RTL Klub és a TV2 fizetőssé tételének? Az még egy érdekes kérdés.

Arra vonatkozóan, hogy hogyan gondolkodik erről az mtv, RTL Klub, TV2, ATV és HÍRtv webes stratégiákért felelős szakembere, még nem kaptam választ, pedig mindegyik csatornát felkerestem. Amúgy az is izgalmas téma, hogy míg az RTL Klubnál  regisztrációhoz van kötve a tartalmak fogyasztása netes felületen (elég széles reggelős kört ölelnek fel: Twitter, Facebook, iWiW, hagyományos regisztráció), addig a TV2-nél minden regisztráció nélkül, szabadon lehet ezeket fogyasztani. Vajon mi az üzleti terv?

Amint hajlandók publikus választ adni, azonnal megírom.


Szólj hozzá!

Címkék: youtube

A bejegyzés trackback címe:

https://netokracia.blog.hu/api/trackback/id/tr482488264

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása