HTML

NetOkrácia - Horváth Dávid NetMiniszterelnök

Friss topikok

  • Ódor Richárd: Szép álmok, én is gyakran javaslok hasonló témában hasonló egyszerűsítéseket - milyen jó is lenne,... (2010.12.10. 07:18) Infokommunikációs stratégia javaslatok – 1. rész
  • Blekk42: Hali Még annak idején, amikor megválasztottunk netminiszterelnöknek, nekünk eRepublikos játékosok... (2010.11.26. 16:50) Kapcsolat
  • NP: Kedves Dávid! Olyan lelkesen küldözgeted mindig a bejegyzéseidet, és Én ezeknek a jó részét nem ol... (2010.11.22. 12:16) TEDxYouth konferencia Budapest 2010
  • Kékiné Munkácsi Zsuzsanna: Szeretném tudni én is és hogyan tudom meg (2010.11.20. 12:59) Törölt kapcsolat - felmérés
  • Rocsó: Hát, bizony a google-nek tényleg bele kell húznia bizonyos szempontból. A facebook óriási iramban ... (2010.11.11. 15:01) Új Facebook "Friends on Chat"

Linkblog

Alkotmányozási PR-baki?

2010.10.09. 21:18 Netokrácia

Hamarosan új Alkotmányunk lesz. Orbán Viktor májusban még úgy képzelte, hogy  2012 végére készülhetne el az új alkotmány. Szeptember elején, a Somogy megyei Kötcsén megrendezett találkozón viszont már 2011 tavaszát említette az új Alkotmány elfogadásának időpontjaként.

Júniusban megalakult az Alkotmány-előkészítő Eseti Bizottság melybe a Fidesz 26, a KDNP 4, az MSZP 7, a Jobbik 6, az LMP 2 tagot delegálhatott. Továbbá javaslattételre kérték még fel az egyes állami szervek elnökeit, biztosait (pl.: Köztársasági elnök, Alkotmánybíróság elnöke, Legfelsőbb Bíróság elnöke), a nemzeti és etnikai kisebbségek országos szövetségeit (Országos Lengyel Kisebbségi Önkormányzat, Országos Cigány Önkormányzat), a helyi önkormányzatok országos érdekképviseleti szerveit (Magyar Faluszövetség, Megyei Önkormányzatok Országos Szövetsége), a "Tudományos műhelyek" (pl.: MTA Jogtudományi Intézet, Állami, egyházi és alapítványi egyetemek alkotmányjogi tanszékei), de a parlamenti frakciók is megjelölhettek öt-öt társadalmi szervezetet (egyesületek, egyházak).

Ők most sorra teszik meg javaslataikat, amelyeket a bizottság itt online is közzé tesz. De a bizottság több civil szervezettől és személytől is vár javaslatokat az új alaptörvény megalkotásához persze, ezt nem annyira hangoztatják. Az egyes részterületekért felelős hét munkabizottság a október 20-ig kell elkészítenie a részdokumentumokat, amelyeket a beérkező vélemények figyelembevételével alakítják majd ki. Ez után kell majd az egész bizottságnak december 15-ig összeállítsa az alaptörvény koncepcióját.

Ez mind szép és jó, csakhogy kommunikációs szempontból sokkal ügyesebben is ki lehetett volna használni az egész alkotmányozást. Ha már úgy is a "nemzeti együttműködés"-re épít(ett) a kormány kommunikációja, akkor hatalmas kampányt lehetett volna arra szervezni, hogy a felkért javaslattevőkön kívül, még bárki más is tehessen javaslatot az új Alkotmány tartalmára. Ebből a célból létrehozni egy aloldalt a magyarorszag.hu-n, ahol szavazói környezetet teremtve, a beérkező javaslatokat a netezők bírálták volna el. Így nem igényel nagyobb feldolgozói apparátust a beérkező javaslatok sokasága, kisebb a hülyeségek előretörésének aránya, hiszen azokat leszavazzák (ill. ha mégsem, akkor az jelzés értékű társadalomkritikának tudható be) és a kormánypárti/ellenes állampolgárok is elégedettebbek lehettek volna, mert megvolt a beleszólás látszata. Végül az így kialakulttop 10-20-valamennyi javaslatokból kedvére válogathatna a bizottság hiszen ne zárjuk ki az értelmes ötletek lehetőségét. Majd, ahol megadtak elérhetőséget, ott felkeresni az adott javaslattevőt és kiemelni, hogy a nép egyszerű lánya/fia is részt vett a kezdeményezésben.

De ha egy értelmes javaslat sem születne, az akció már önmagában is kedves gesztus lett volna és jó kommunikációs fogás.


5 komment

Címkék: kampány pr kommunikáció szavazás alkotmány alkotmány-előkészítő eseti bizottság

A bejegyzés trackback címe:

https://netokracia.blog.hu/api/trackback/id/tr812488255

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Bognár Attila · http://ide-ide.blog.hu 2010.10.09. 22:41:51

Itt egy (9.27-től) élő példa arra, hogy hogyan is képzeli ezt a beleszólást a kormányzat: http://www.szechenyiterv.gov.hu/ Ezzel tehát itt valóban "megvolt a beleszólás látszata.";)

Bognár Attila · http://ide-ide.blog.hu 2010.10.09. 23:51:36

Ami a mo.hu-s ötletedet illeti: - igen, abban a PLUSZ valóban az értékelés lenne. Szerintem ha ők nem, hát magad is megcsinálhatnád ott! Mindössze nyitni kell neki 1 v. több (fejezetenként) topikot, és had szóljon... +tolnánk a hírét azokon a csatornákon, ahol magadat is (eredményesen:) reklámoztad a kampányodban. A mo.hun még segíthetek is egy kicsit, ha akarod... (-6 év alatt enyém ott a legtöbb hsz. :)))

steve 2010.10.15. 15:44:20

http://www.webalkotmany.hu/

Az állampolgárok véleményét is várják az új alkotmányhoz | Horváth Dávid NetMiniszterelnök - NetOkrácia · http://netokracia.hu/2010/10/17/az-allampolgarok-velemenyet-is-varjak-az-uj-alkotmanyhoz/ 2010.10.17. 20:53:18

[...] tessék, kb. egy hete írtam erről az “Alkotmányozási PR-baki?” című bejegyzésemben. Egyébként remek húzás volt ez az [origo]-tól. Így egy [...]

balu.ertl · http://www.baluertl.com 2010.10.17. 23:13:35

"létrehozni egy aloldalt a magyarorszag.hu-n [...] nem igényel nagyobb feldolgozói apparátust" Mo.hu-n bármi új funkcionalitást realizálni? Egyelőre örüljünk, ha él. Az is csoda :) A Kockablog alábbi fejlesztői elemzésének fényében nagyjából érthető, miért: http://href.hu/x/dh8n Ez az alkotmányozó-projekt sem kockáztatta meg, hogy "házon belül", azaz kormányzati oldalról kérjen megvalósítást, inkább fogták magukat, és kivitték egy piaci szereplő égisze alá. De hogy miért épp Post·r-re esett a választásuk, az már egy teljesen más kérdés :)
süti beállítások módosítása