És tessék, 2010-ben van olyan, aki nem tudott szavazni, aki hosszasan sorban állt, de megunta és haza ment és van, aki várakozik.
Úgy látom tényleg itt az ideje annak, hogy megalapozzuk a digitális szavazást. Gondoljunk csak bele, sokkal gyorsabb, hatékonyabb és biztonságosabb lenne az adatok ellenőrzése, a szavazás és a szavazatok számlálása. Az embereknek nem kellene hosszasan sorba állni, az idősebbek nem lennének rosszul, és nem menne el a kedve sem senkinek a szavazástól.
Ez a mostani helyzet is jól bizonyítja, hogy egy-egy lépcsőfokkal - egy ilyen a népszavazási kezdeményezés online felülettel történő kiegészítése is - folyamatosan ki lehet tapasztalni a technikai és gyakorlati megvalósítást. Sőt mindez élénkítené a közvélemény és a politikai elit közötti párbeszédet. De nem ez van, helyette inkább a nemzetközi sajtó is erről a nagyon buta hibáról cikkez, gratulálunk, ismét sikerült reflektorfénybe kerülni, na de hogy? Pedig, ahogy egy kedves szavazóm írta, ott van a Lottó nyerteskeresője. A televízión keresztül, gyakorlatilag a nyertes számok kihúzása után egy ország bizonyosodhat meg arról, hogy volt-e telitalálat, melyik nyerőosztályban hányan nyertek és mekkora összeget. Tessék, ez informatika? Az. Pénzről van szó? Arról? Fontos? Igen! Ha ott tudjuk használni, akkor máshol miért nem?
Ha valakinek lenne még észrevétele, akkor azt szeretettel várom: david[kukac]netokracia[pont]hu